kosemsultanizleorr-muhtesem-yuzyil-kosem-sultan-mehmet-giray-kimdir-kadir-dogulu-kimdirKadir Doğulu Kimdir? Kadir Doğulu 19 Nisan 1982’de Mersin’de dünyaya geldi. Tam adı Abdulkadir Doğulu’dur. İmaj danışmanı Kemal Doğulu’nun kardeşidir.

Kadir Doğulu ilk, orta ve lise eğitimine devam ederken bir yandan da Mersin’de çalıştı. 2000 yılında İstanbul’a abisi Kemal’in yanına geldi. İlk olarak Beyoğlu Frape’de daha sonra da Refika’da çalıştı. Ardından Cafe City ve Buz’da garsonluk yaptı. Salomanje’de de çalıştıktan sonra Barcelona’ya gidip oradaki cafe ve restorantları görmeye gitti. Gelince House Cafe’de çalışmaya başladı.

Abisi Hande Yener’le çalışırken onu Hande Yener’le tanıştırdı ve bir süre sonra Kadir Doğulu Hande Yener’le aşk yaşamaya başladı. Aynı zamanda Hande Yener’le ortak olup Ortaköy The House Cafe’de işletme müdürlüğü yaptı, Harbiye’de Piyasa adlı gece kulübünün işletmesini üstlendi.

Daha sonra Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’ne girdi ve burada eğitim aldı.

Oyunculuğa geçiş yapan Kadir Doğulu ilk olarak 2010 yılında yayınlanan Küçük Sırlar dizisi ilk oyunculuk deneyimi oldu ve bu dizide Ali karakterini canlandırdı. 2011 yılında Pis Yedili adlı dizide başrolde yer aldı.

2013 yılında Fatih Harbiye adlı dizide Neslihan Atagül ile başrolü paylaştı ve bu dizide Neslihan Atagül ile sevgili oldu.

2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Star Işığı X Factor adlı yarışmada sunuculuk yaptı.

2015 yılında Sevdam Alabora adlı dizide Elçin Sangu ile başrolü paylaştı, fakat dizi reytinglere yenik düşerek 4 bölüm sonra yayından kaldırıldı.

Kadir Doğulu şimdilerde Kösem Sultan Dizisinde Mehmet Giray Han rolünü canlandırmaktadır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

2015 – Kösem Sultan (Mehmet Giray Han) (TV Dizisi)
2015 – Sevdam Alabora (Gökhan) (TV Dizisi)
2013 – Fatih-Harbiye (Macit) (TV Dizisi)
2013 – Bir Hikayem Var (Mert) (Sinema Filmi)
2011-2012 – Pis Yedili (Güney) (TV Dizisi)
2010–2011 – Küçük Sırlar (Ali) (TV Dizisi)