Reklamı Kapat

Kösem Sultan 25. Bölüm izle Kösem Sultan 5 Mayıs 2016 izle

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 5 Mayıs Perşembe akşamı yayınlanacak yeni bölümünde (25. Bölüm) : Sultan Ahmed sevdiği kadının kollarında son nefesini vermiştir, onun yokluğunda tahta kimin geçeceği merakla beklenmektedir. Kösem ise Sultan Ahmed’in ekber-erşed sistemini getirdiğini ve tahta Şehzade Mustafa’nın geçmesi gerektiğini söyler. Herkes bu haber karşısında şok olur. Halime ise bu haberi sevinçle karşılar. Fakat Kösem’in Şehzade Mustafa’nın tahta çıkması karşılığında şartları vardır. Kendisi saraydan ayrılmayacak ve şehzadelere dokunulmayacaktır. Halime Sultan şartları kabul eder ve tahta çıkması için Şehzade Mustafa hazırlanır.

İskender ise ölmemiştir, Zülfikar onu öldürmemiş sadece öldürmüş numarası yapmıştır. İskender’e payitahttan gitmesini ve kendisine yeni bir hayat kurmasını söyler. İskender gemiye binip ayrılacakken Sultan Ahmed’in ölüm haberini alır ve gitmekten vazgeçer. Tahtın kendisinin hakkı olduğuna inanır.

Halime Sultan ile Dilruba iş birliği yaparlar ve şehzadeleri öldürme kararı alırlar. Kösem’i de saraydan göndermek isterler.

Şehzade Mustafa’nın tahta çıkma günü gelmiştir, fakat Mustafa tahta çıktığında çocukluğunda yaşadıkları aklına gelir ve yeniden aklını kaçırır, abisinin gerçekten ölüp ölmediğini görmek ister ve Sultan Ahmed’in tabutunu açtırarak ona bakar. Bu durum herkesin dikkatini çeker. Halime Sultan ve Dilruba’nın yüreği ağzına gelir.

Mustafa’nın tahta çıkmasıyla Şehzade Osman hayal kırıklığı yaşar. Tahtın kendisinin hakkı olmasına rağmen Kösem Sultan’ın buna engel olduğuna inanır ve ona karşı öfkelenir.

Mustafa’nın tahta çıkması ile Halime Sultan anlamayı bozar, Kösem’i eski saraya sürgün eder, şehzadeleri tecrit ederler ve hemen onları idam etmek isterler. Şehzadelerin tutulduğu haberini alan yeniçeriler ayaklanır ve eğer şehzadelere dokunurlarsa isyan çıkaracaklarını söylerler. Sultan Mustafa yeniçerilerin baskınından çok korkar ve saraya kaçar.

Kösem evlatlarını korumak için divanı toplar ve Sultan Mustafa’yı tahttan indirip Şehzade Osman’ın çıkarılması emrini verir.

Halime Sultan ise Mustafa’nın taht üzerinde hakimiyetini sürdürebilmek için Kösem’in öldürülmesi için emir verir. Kösem ölümle burun burunadır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, heyecan dolu yeni bölümüyle Star’da…

Star Tv’nin sevilen dizisinin 25. bölümü yayınlanır yayınlanmaz sitemizde yer alacaktır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi 5 Mayıs Perşembe Star TV ekranlarında. Kösem Sultan dizisini izlemek için sitemizi ziyaret ediniz.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm izle, Kösem Sultan Son Bölüm izle

kosemsultanizleorg-muhtesem-yuzyil-kosem-sultan-25-bolum-izle-son-bolum-izle