Reklamı Kapat

Kösem Sultan 16. Bölüm izle Kösem Sultan 3 Mart 2016 izle

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 3 Mart Perşembe akşamı yayınlanacak yeni bölümünde (16. Bölüm) : Safiye Sultan zindana atılmıştır, öte yandan Şehzade Mustafa’nın idam hükmünü veren Sultan Ahmed içten içe vicdan azabı çekmektedir. Bu sırada cellatlar Mustafa’nın odasına gittiklerinde büyük bir sürpriz yaşanır. Ahmed Safiye Sultan’ı Kız Kulesi’ne hapsettirir ve Bülbül’ün kararını da Kösem’e bırakır.

Kösem Bülbül sayesinde ölümden kurtulmuştur. Safiye Sultan’ın da zindana atılmasıyla kendisine yeni bir rakip çıkar, haremi idare etme görevi Valide Handan Sultan’a verilmiştir. Ahmed’in sadaret mührünü kime vereceği ve kimi vezir-i azam seçeceği merakla beklenmektedir. Kösem Kuyucu Murat Paşa’nın olmasını isterken, Handan Sultan Derviş Paşa’nın olmasını ister. Kösem’le karşı karşıya gelen Handan Sultan Cennet Kalfa’yı yanına çekmek için yeni bir hamle yapar ve onu baş haznedar yapar. Cennet ise farklı planlar içindedir.

Derviş Paşa ise büyük sırrının ortaya çıkmasından endişelenerek bir plan yapar ve Mehmet Giray’ı öldürmeleri için peşine adam takar. Mehmet Giray ölümden kurtulunca Kösem’e bildiklerini anlatır, artık büyük sırrı Kösem de öğrenmiştir. Kösem Sultan Mehmed Han’ı öldüren kişinin Derviş olduğunu öğrenince Ahmed’e bu durumu söyleyecek mi yoksa bunu kendisine yarar sağlamak için mi kullanacaktır?

Halime Handan Sultan ile Derviş Paşa arasında bir şey olduğunu düşünür ve Menekşe’yi onların peşine takar.

Savaşa giden İskender uzun bir süreden sonra yeniden payitahta döner ve döner dönmez de bir kez daha Kösem’in hayatını kurtarır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, heyecan dolu yeni bölümüyle Star’da…

Star Tv’nin sevilen dizisinin 16. bölümü yayınlanır yayınlanmaz sitemizde yer alacaktır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi 3 Mart Perşembe Star TV ekranlarında. Kösem Sultan dizisini izlemek için sitemizi ziyaret ediniz.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 16. bölüm izle, Kösem Sultan Son Bölüm izle

kosemsultanizleorg-muhtesem-yuzyil-kosem-sultan-16-bolum-izle-son-bolum-izle