Star TV ekranlarında yayınlanan ve Muhteşem Yüzyıl dizisinin devamı olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin sezon finali yapması ile yeni oyuncu arayışlarına başlandı.

kosemsultanizleorg-muhtesem-yuzyil-kosem-4-murat-metin-akdulger

Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisinin 4. Murat’ı Belli Oldu!

9 Haziran Perşembe akşamı 30. bölümüyle sezon finali yapan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde yeni sezonda ön planda yer alacak olan 4. Murat’ı canlandıracak oyuncu belli oldu.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde sezon finali ile pek çok karakterin ölmesi ve zaman atlaması ile diziden pek çok ismin de ayrılacak olması ile yeni bir kadro oluşturmak için kolları sıvayan TIMS Production ilk olarak Metin Akdülger ile anlaştı. Oyuncu dizide 4. Murat’ı canlandıracak.

Metin Akdülger daha önce Medcezir dizisinde rol almış ve büyük çıkış yakalamıştı. Oyuncu daha sonra Analar ve Anneler dizisinde başrolde Sinem Kobal ve Hazar Ergüçlü ile yer almıştı. Metin Akdülger yeni sezonda Süreç Film’in yeni dizisinde rol alacaktı, fakat oyuncu o diziden vazgeçerek Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisine dahil oldu ve yeni sezonda 4. Murat olarak karşımıza çıkacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Eylül’de yeni bölümleriyle Star TV’de…