Star TV ekranlarında izleyicisi ile buluşan Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ayrılık rüzgarı esiyor, 5 oyuncu diziye veda ediyor.

kosemsultanizleorg-muhtesem-yuzyil-kosem-dizisinde-oyuncular-ayriliyor

Star Tv ekranlarında Perşembe akşamları izleyici ile buluşan ve başrollerinde Beren Saat, Ekin Koç, Hülya Avşar’ın yer aldığı Tims Production imzalı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde yaprak dökümü yaşanıyor.

kosemsultanizleorg-muhtesem-yuzyil-kosem-fahriye-sultanMuhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Fahriye Sultan rolü ile izleyici karşısına çıkan Gülcan Aslan 14. bölümde diziden ayrılıyor. Senaryo gereği Sultan Ahmed’in idam hükmü verdiği Fahriye Sultan 14. bölümde idam edilmesiyle oyuncu diziden ayrılacak.

 

kosemsultanizleorg-muhtesem-yuzyil-kosem-handan-sultanDiziden ayrılacak olan 2. isim ise Handan Sultan rolünü canlandıran Tülin Özen olacak. Başarılı oyuncu da senaryo gereği 16. bölümde vefat ederek diziden ayrılmış olacak.

 

 

Handan Sultan’ın vefatının ardından zaman atlaması yaşanarak birkaç yıl sonrasına geçilecek ve Dilruba Sultan’ı canlandıran küçük oyuncu Melisa İlayda Özcanik ile Şehzade Mustafa’nın küçüklüğünü canlandıran Alihan Türkdemir de diziden ayrılan isimlerden olacak ve onların yetişkin halini canlandıracak 2 oyuncu diziye dahil olacak.

kosemsultanizleorg-muhtesem-yuzyil-kosem-dilruba-sultan-melisa-ilayda-ozcanik-alihan-turkdemir

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinden ayrılacak olan son isim ise Mehmet Kurtuluş olacak. Dizide Derviş Paşa rolünü canlandıran ve izleyenlerin büyük beğenisini kazanan Mehmet Kurtuluş da Sultan Ahmed’in Derviş Paşa’nın idam hükmünü vermesiyle diziden ayrılacak.

kosemsultanizleorg-muhtesem-yuzyil-kosem-dervis-pasa

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi her Perşembe akşamı Star TV’de…