Star TV ekranlarında yayınlanan ve Haziran ayında sezon finali yapan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Nurgül Yeşilçay’ın Kösem Sultan’ı canlandıracağı gündemde…

kosemsultanizleorg-nurgul-yesilcay-muhtesem-yuzyil-kosem-oluyor

TIMS Productions’ın yapımcılığını üstlendiği, Muhteşem Yüzyıl dizisinin devamı niteliğinde olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Nurgül Yeşilçay sürprizi…

Nurgül Yeşilçay Kösem Sultan Mı Oluyor?

İddialara göre Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin yeni sezonunda Beren Saat kadroda yer almayacak. Kösem Sultan’ı canlandıran Beren Saat diziden ayrılarak yerine Nurgül Yeşilçay gelecek. Söylenenlere göre Beren Saat dizinin yeni sezon ilk bölümünde rol alacak, ardından birkaç yıl atlanarak 4. Murad dönemi başlayacak ve Kösem Sultan rolünde Nurgül Yeşilçay karşımıza çıkacak. Böyle bir değişikliğe gidilmesinde zaman atlaması yaşanacağı için Beren Saat’in Kösem Sultan’ın yaşlılık halini canlandırmak istememesi olduğu konuşuyor.

Sezon finalinde pek çok önemli karakterin ölmesi ve yeni sezonda zaman atlaması yaşanacağı için kadronun tümden değişmesi beklenirken kadroya katılan ilk isimler Sultan Murad’ı canlandıracak olan Metin Akdülger ve Kösem Sultan’ı canlandıracak olan Nurgül Yeşilçay olacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yeni sezonda başka bir kanalda Muhteşem Yüzyıl-Murat adıyla yayınlanacağı diğer söylentiler arasında. Dizinin hangi kanalda yayınlanacağı merakla bekleniyor.